homepage
shop

Rektifikační terče

Rektifikační terče

Rektifikační terče pod dlažbu a terasová prkna slouží pro suchou pokládku plošné dlažby a teras zejména na střešních konstrukcích, terasách, balkónech, lodžiích atd. za účelem zpřístupnění zaizolovaného střešního pláště pro další využití (např. pro letní zahrádky, kavárny, restaurace, chodníky, aj.).

Terče jsou uzpůsobené tak, že perfektně odvádějí dešťovou vodu. Terče jsou zejména vhodné na velkých plochách s velkým provozem, neboť zaručují plynulý odtok vody i při velkých přívalových deštích.

Dlažbu pokládáme přímo na izolační souvrství střešního pláště bez nanášení vrstvy betonu či lepidla. Dlažba či podkladový hranol je pevně usazen v terčích, aniž by docházelo k bočním pohybům. Terče jsou vyrobeny z umělé hmoty (liten), tak aby nepoškodily izolační souvrství a plnily svoji funkčnost i z hlediska zatížení a propustnosti vody. Při kladení na izolaci z PVC doporučujeme pod terč použít textilii min. o hmotnosti 300 g.

Rektifikační terče pod prefabrikovanou dlažbu slouží pro kladení terasové, betonové či kamenné dlažby na sucho. Terče mají diametr 208 mm a na líci ve čtvrtinách kruhu speciální vyčnívající trny dlouhé cca 15 mm, které určují tloušťku spáry mezi dlaždicemi. Uložená dlažba spočívá vždy svým rohem na čtvrtině kruhové podložky. Trny zaručují, že dlažba na všech stranách perfektně sedí.

Rozměry:

  • 25 - 40 mm
  • 40 - 70 mm
  • 60 - 100 mm
  • 90 - 160 mm
  • 150 - 270 mm

Dále by Vás mohlo zajímat: Popis teras / Rozměry teras / Kvalita teras